| deadmau5sv a întrebat:

Salut TPU
La 14 ani am inaltimea de 1.76 si greutate de 62kg.Este greutatea buna sau ar mai trebuii sa ma mai ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, din cealaltă întrebare, observ că eşti băiat - aici nu ai precizat...

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 68 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu vreo 6 kg SUB greutatea IDEALĂ; aşa că, ai putea să "mai pui" vreo 4-6 kg ( dar nu e obligatoriu ).

Toate cele bune!

| lpavel a răspuns:

N-ar strica sa mai pui pe tine inca 4 kg, esti cam slab... happy

Răspuns utilizator avertizat
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Teoretic, ar trebui sa ai cu 4 kg mai mult, dar daca tie iti place asa, nu e nevoie sa te ingrasi. Daca vrei sa mai pui cateva kg, la fel e bine. Deinde de ceea ce iti doresti tu. happy Bafta!