| anonim_4396 a întrebat:

teranova ce este? Adica am vazut ca are unele haine chiar foarte tari dar extrem de ieftine straight face, care e motivu?

Răspuns Câştigător
| yumeee a răspuns:

În primul rând, nu sunt extrem de ieftine (acum depinde ce înţelegi tu prin extrem de ieftin).
Eu, pe vremea când făceam prostia de a-mi cumpăra haine din terranova, dădeam aprox. 90 lei pe o pereche de skinny jeans, care într-o lună se deteriorau GROAZNIC. Am nişte blugi gri de acolo, mărimea XXS şi totuşi atât de tare s-au lărgit că parcă sunt L, stau pe mine ca pe gard, s-au ros la buzunare unde îmi ţineam telefonul, s-au decolorat, etc. straight face.
În al doilea rând, cu banii ăştia mi-am cumpărat din Bershka şi din H&M câte o pereche de blugi şi sunt de 10000000 de ori mai buni.
Terranova cel original, italian, produce haine frumoase şi bune, dar din cele din românia NU îţi lua, sunt groaznice unele haine din punct de vedere al calităţii (nu toate, am vreo 2 tricouri care nu s-au deteriorat prea tare).
Dar în general, Terranova = preţuri exagerat de umflate şi calitate de chinezărie (sau nici chiar atât - am un pulovăr de la chinezării pe care l-am luat cu 20 de lei care m-a ţinut un an, iar unul din terranova pe care am dat 50 de lei la prima spălare s-a lărgit şi s-a scămoşatlaughing).

4 răspunsuri:
| M a răspuns:

Este un magazin suuuper.
Nu stiu care e motivu'dar e calumea magazinu'
adica are haine fff frumoase la preturi acceptabile

| CristiMoca95 a răspuns:

Foarte bine daca sunt ieftine. Ce nu iti convine? Cu cat mai ieftin, cu atat mai mult.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Fr33styLer, nu inteleg de ce calitatea este de 90 % si pretul e dezghetat bine de tot.
Adica sa dai pe un tricou 20 lei straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@yumeee, mersi pentru pareri!
Acum cand ma gandesc la blugii prietenei mele care ii adoram dar s'au desfacut jos, pe picior, nu mai am nevoie!

Ps : am vazut ieri niste colanti s'au pantaloni ce or fi vrut sa fie, care imitau pielea cica [ imitatie proasta ] si cand pun mana laughing sa ma minunez! Mi se facuse pielea de gaina rolling on the floor, ziceai ca pantalonii aceia erau facuti din saci de gunoi, de aia mai grosuti desigur rolling on the floor.