| Denisa a întrebat:

Am gasit un site din SUA cu rochite foarte frumoase si destul de ieftine. Am vazut se pot transporta si in Romania (si alte tari din Europa). Intrebarea mea e urmatoarea: costa mult transportul? O sa imi vina coletul la posta? Ati comandat careva haine din SUA?

3 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Mai, in principiu pe site scrie cat costa transportul. Cauta la help sau assistance sau customer service si acolo o sa vezi taxele de shipping & handling.
Eu imi iau haine numai de pe net din afara, din experienta mea S&H din Statele Unite costa undeva intre 12 si 30$ si pachetul ajunge la oficiul postal cu vama de care apartii.
Daca iti iei din Europa (eu imi iau de pe Yoox de ex. - 29 de Euro transport pentru orice pachet) pachetul ajunge la oficiul postal de langa casa.

| Ariel_2658 a răspuns:

Ar trebui sa scrie pe site cat costa transportul. De obicei asa e. Coletul iti vine la posta.

| Barbiiie98 a răspuns:

Imi dai si mie site-u te rog frumos big grin?