| Capriciu a întrebat:

Va rog sa imi spune-ti un tratament pentru caderea si intarirea parului fie natural sau tratamente din farmacie dar sa nu fie scumpe si de gasit oriunde.

Răspuns Câştigător
| sweatnees a răspuns:

Nu stiu exact ce tip de par ai[gras, uscat etc] dar oricum sunt multe sampoane pentru degradare. poti incerca Syoss sau Pantenne.
Eu folosesc multe tipuri de shamponuri, dar de obicei Jonshon Baby, sau daca vrei, eu cumpar de la farmacie tratamente pentru par care il lasa lucios si sanatos!
mai e si ulei de ricin, gasesti la orice farmacie si este si ieftin si foarte bun eu am dat 12 lei, acesta iti hraneste radacina parului si ti-l face matasoscu volum si lucios, as putea spune ca e cea mai buna optiuni daca ai parul degradat si care cade este foarte bun pentru ca opreste si caderea parului. am avut aceesi problema nu avea volum, cadea, avea un aspect neingrijit....cu uleiul acesta te dai pe par dar la radacina de 2-3 ori pe zi si stai cu el asa, te speli o data la 2 zile si faci asta timp de o saptamana o sa fie(ai si instructiuni pe sticluta) putin deranjant faptul ca o sa fie alunecos si uleios dar eu il prindeam intr-o coada si nu ma mai deranja, app nu o sa prea poti sa iesi din casa timp de o saptamana fiindca e jenant sa-ti stea parul lins in cap dar acum ca e vacanta presupun ca nu o sa fie vreo problema.
sper ca team ajutat.bafta

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Uleiul de ricin te va ajuta sa ai un par sanatos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Impotriva caderii parului iti recomand sa incerci asta:
o lingura de gaz, o lingura rom, o sticluta de vitamina A(uleioasa), un galbenus de ou.Amesteci bine, aplici pe parul spalat, incepand de la radacina spre varfuri.Lasi timp de o 1/2 ora, clatind apoi foarte bine parul.
Tratamentul se poate face la 2 saptamani.
Te pup!

| Nutu09 a răspuns:

Ulei de ricin

| BublleXx a răspuns:

Cu ulei de ricin, argan si ulei de masline, le combini si iti iese un tratament perfect si tot in acelasi timp iti creste si mai repede parul!

| BiankBibbb a răspuns:

Chestia asa o fac eu si e sigura:spala-te la cap cu frunza de nuc si limpezeste-te tot cu frunza de nuc.

| alissalinna a răspuns:

Buna,poti sa folosesti si ulei de masline, aplici la radacina pentru vreo 30 min inainte de a spala parul, nu iti recomand sampoane din comert nu au nici un efect eu am fost dezamagita de ele :*