| hjjd a întrebat:

Cine imi poate spune tratamente naturale pentru caderea parului? dau funda:
D

Răspuns Câştigător
| Oani a răspuns:

Suna oribil dar este foarte bun.vitamina A si E, ulei de masline (iti invelesti parul intr-un prosop cald si il lasi asa pana dimineata ) sau vitamina A cu galbenus de ou batut si lamaie (lasi 30 min -1 ora si clatesti), merg. funda?

6 răspunsuri:
| Ioanaa_5834 a răspuns:

Mai bine te duci la un specialist. Dupa parerea mea depinde si de par si de foarte multe lucruri.Succes!

| rafi96 a răspuns:

Bună.

Sunt multe metode de combatere a căderii părului: de la uleiul de ricin combinat cu cel de măsline (se frecţionează scalpul cu acest ulei (maxim 30 de picături la o frecţie)), se lasă să acţioneze timp de 2 ore, apoi se spală cu un şampon vitaminizant (B5), un balsam fortifiant şi o mască nutritivă până la soluţie specială ChelStop, Revalid, etc.

Cauza poate fi una hormonală, pe fond se stres, lipsa vitaminelor şi sărurilor din alimentaţie (predomină alimentaţia gen fast-food, chipsuri, coca cola, etc.), vopsirea frecventă a părului, etc.

Pentru a vedea de ce natură este, trebuie să consulţi un medic dermatolog pentru un diagnostic diferenţial şi instituirea unui tratament corespunzător afecţiunii tale.

Multă sănătate.

Pa, pa.

| Elly55 a răspuns:

Il smulgi din cap... lollaughing

| Elly55 a răspuns:

Scz impotriva. paii nu stiu. raspunsul ala cu lol a fost o gluma

| Tadotaki a răspuns:

Te poti spala cu gălbenuş de ou cu ulei de măsline. Sper ca te-am ajutata^^.