| Mirabella95 a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa-mi pun singura unghii cu gel acasa pentru mine. Vreau sa-mi spuna cineva care stie sigur si este in domeniu, care sunt pasii, ordinea exacta.Eu stiu ca se pune nail prep,apoi primerul, apoi gel baza, uscam la lampa, apoi coverul, iar uscam la lampa, apoi degresam unghiile si pilim apoi punem culoarea si bagam la lampa iarasi. Aici nu mai stiu exact se pileste si degreseaza si aici cand pui culoarea sau direct uscam culorea si dam finish? Ofer funda celui mai concret raspuns

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Dupa ce ai pilit gelul si ai adus la forma dorita aplici culoarea usuci dai finish si dupa iar usuci ...eu imi pun unghii cu gel si asa imi face si fata respectiva.

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Fa un curs de baza, iti distrugi unghiile daca nu stii sa pilesti si ce presiune sa pui, etc.