| the1975 a întrebat:

Vreau sa-mi pun unghii cu gel, dar am unghiile moi si subtiri. Este adevarat ca daca mi le pileste nu pot sa mi le mai pun?

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Printre altele, asta e un motiv pentru care iti pui unghii cu gel, ca sunt fragile si se rup usor. iti pileste gelul nu unghia naturala.

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Eu am folosit ulei de ricin pentru creșterea, întărirea și exfolierea unghiilor. Dar am folosit un timp mai îndelungat.
Ai grijă la ce salon mergi pentru că nu toate folosesc instrumente sterilizate (să întrebi pe cea de la salon dacă sunt sterilizate sau dacă nu, să o pui să facă asta în fața ta..pentru a te proteja tu de diferite boli.să știi că hepatita C se poate transmite foarte ușor) și de calitatea gelului +modul de aplicare al unghiei pentru că și asta contează mult pentru unghia ta.
Mai bine îngrijește-le mai mult acasă și fă-ți-le singură.
O zi bună!

| anonimaaa01 a răspuns:

Ai putea sa te duci sa intrebi la salon daca poate sa iti puna gel pe unghii daca sunt subtiri si daca spune ca poti atunci iti pui daca zice ca nu, ai putea intreba ce poti sa le faci sa fie mai tari

| GothAndree a răspuns:

Ba imi pare ca se poate sa-ti puna tipsuri...