| Maria2772 a întrebat:

As vrea sa invat sa pun unghii cu gel. Am gasit un kit de unghii si nu stiu daca contine toate elementele complete. Imi e foarte greu sa ma orientez pe net pentru ca am vazut mai multe videoclipuri. Am gasit un kit pe eMAG care contine :Kitul de manichiura continesick1 x Lampa de 36 W cu timer de 120 secunde si doua pozitii, cu 4 neoane ( Roz sau Alba ) - 1 x Primer Sina 15 ml- 1 x Top Coat - Gel Finish Sina 15 ml- 1 x Gel 3 in 1 transparent (clear) SINA 15 ml- 1 x Solutie cleanser Sina 60 ml - degresant- 50 x Servetele-paduri speciale pentru manichiura- 1 x Geluri colorate UV- 10 x Sabloane constructie unghie- 1 x Pile speciale pentru manichiura- 1 x Pensula speciala pentru gel- 1 x Pensula speciala pentru pictarea unghiilor- 3 x Betisoare Portocal pentru cuticule- 3 x decoratiuni Nail-Art pentru Realizarea diferitelor modele de unghii cu gel- 5 x decoratiuni fimo.- 1 x Periuta praf unghii- 1 x Folie Stickers 3D diferite modele.

Si mai vreau sa intreb ceva. Trebuie sa dai unghiile jos dupa un timp? Cum le poti da jos?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Eu cred ca inveti cel mai mult de la un curs, astfel incat sa iasa unghiile perfecte. Eu te-as sfatui sa investesti in niste geluri calitative, cele de la sina sunt niste porcarii de la care multe fete s-au ales cu alergie. Dupa un timp trebuie sa dai unghiile jos ca sa se mai regenereze, poti ramane socata daca le vezi cum arata dupa cateva luni(cel putin asa a fost in cazul meu). Este un grup pe Facebook ( http://www.facebook.com/groups/despreunghii/ ). Intra aici, sunt foarte multe fete pricepute si sigur ai ce invata de la ele!

| Maria2772 explică (pentru anamariarot):

Iti multumesc foarte mult!

1 răspuns: