| despina17 a întrebat:

Buna unghiile mele cresc greu sunt subtiri si se rup imediat asa ca o sa imi pun unghi din plastic vreau sa stiu cat rezista si cum trebuie aplicate

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Pune-ti cu gel. Dar trebuiesc ingrijite.

| OFetitsaRoz a răspuns:

Tinand cont ca ai unghiile f subtiri daca iti aplici unghii din plastic si le lipesti cu super-glue sau unghii cu gel le vei termina....incearca sa le ti mai mult date cu las sau incearca sa le dai cu zeama d lamaie, lasi sa se usuce apoi cu ulei de masline sau de floarea-soarelui caldut si ai sa vezi rezultatele:*Bafta!

| GottaBeYou a răspuns:

Unghiile cu gel (50-60lei) sunt foarte frumoase, ai multe optiuni de a alege din toate categoriile punanduti-le apoi pe cele care te reprezinta. Unghiile cu gel te pot tine maxim 2 luni depinde cine ti le pune si ce ai de gand sa faci cu ele. Daca te referi la cele din plastic la care ma gandesc eu... de se gasesc in toate magazinele nu este o alegere foarte buna deoarece rezista mai putin de o saptamana si nici nu ai optiun de a alege. Bafta! (funda?)

| Maryaa15 a răspuns:

Pai ca sa nu le mai ai asa de subtiri ai putea sa le dai cu ulei de masline (putin incalzit).
Si poti sa iti pui Tips (cum le numesti tu, unghi din plastic ).Ai putea sa te duci la cineva care aplica tips sau constructie cu gel. Costa intre 30-60 lei, depinde (Te tine intre 2-7 saptamani, depinde de tine. happy Parerea mea e ca daca vrei sa-ti pui tu tips ...gen sa-l lipesti cu picatura si sa-ti dai cu oja pe ele, nu o sa tina laughing. Deoarece o sa se rupa repede (find prea usoare, si lungi )
Sper ca te-am ajutatwinking!