| Cris06 a întrebat:

BUNA! Vreau exemple de tinute cu sacou si fusta sau blugi, de seara elegante, Funda!

5 răspunsuri:
| Ruxy5 a răspuns:

Blugi negri, sacou si o bluza alba si pantofi cu toc

| Aayan a răspuns:

Buna.
Combinatia dintre sacou si fusta ofera o nota de eleganta, dar nu oricum combinate : ti-as recomanda sa porti o fusta cu talie inalta, cu o camasa si un sacou elegant si niste pantofi cu toc. Combinatia dintre ele merge cel mai bine pe alb si negru.
O alta tinuta de seara eleganta poate fi constituita printr-un sacou ( negru, sau sa aiba o culoare inchisa ), o camasa eleganta ( de preferant alba )
cu niste blugi ( de culoare mai deschisi ) si tocuri sau botine ( ca si asa vine frigul ). Daca vrei sa fii putin mai ''fashion'' ai putea opta sa poti un papion.

| DutzaDiia a răspuns:

Buna! La sacou poti purta o pereche de jeansi [stramti sau mai largi, depinde care te avantajeaza] + un tricou sau camasa de preferat alba, o pereche de tenesi/adidasi/pantofi si daca doreste o esarfa finuta! Mai multe detalii pe acest site : http://www.divahair.ro/......sarbatori. Sper ca am fost de ajutor! Funda?

| D0A1V2i3d7 a răspuns:

Incearca sa asortezi sacoul cu blugii, iar daca nu se potrivesc ia-ti niste pantofi la fel ca sacoul si o bluza pe sub sacou de uloarea blugiilor.Atunci tinuta ta va fi alcatuita din doar 2 culori

| Elenna1234 a răspuns:

La sacou: Poti lua o pereche de blugi culoarea albastru sau negru [depinde ce culoare are sacoul]
o camasa sau bluza alba sau albastra
o esarfa!