| AngelCrystals a întrebat:

Vreau niste modele de unghii pot fi si facute cu pensula subtire (dar modelul sa aiba o singura culoare cu pensula subtire).

3 răspunsuri:
| bibbiii a răspuns:

Iti poti face unghiile marble nails. Nu e cu penson dar sunt foarte usor de facut si le poti face acasa. Cauta pe youtube.

| asdasfgggaaasa a răspuns:

Pai ceea ce iti recomand nu este cu pensula dar iti poti face unghiile cu marker-ul iar apoi da-le cu lac ca sa-ti reziste
si se pot sterge modelele cu acetona sau spirt
si poti sa-ti faci o groaza de modele
(EX:inimioare, note muzicale, numere, stele, etc)
si inca un model de unghii
fa-ti unghiile cu alb (neaparat alb) lasa-le sa se usuce bine (inca un truc dupa cateva minute dupa ce ti-ai ojat unghiile pune mainile sub jetu de apa si lasa-le sa se usuce ) apoi ia un ziar (cu SCRIS) ia o bucata de vata inmoaio in spirt iar apoi uda ziarul (bucata) cu scris iar apoi pune-o pe unghii si apasa timp de 1 minut iar apoi ridica si ti-a iesit scrisul de pe ziar, iar la urma da-le cu lac
sc. ca am spus intruna 'iar apoi'