| Barbielovesu a întrebat:

Buna,vreau sa fac un curs pentru make up sau coafor, in Bucuresti, dar nu stiu care e mai bun.M-am gandit la Christine Valmy.Am inteles ca iti da si diploma la sfarsit.Am 17 ani, vreau sa fac acest curs, deoarece imi place sa machiez, doar ca nu stiu foarte bine tehnicile.Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi.Merci.

3 răspunsuri:
| anutzaEu a răspuns:

Pai din punctul meu de vedere ai putea sa te duci la make-up pentru ca e mai avantajos, așa inveti si sa te machiezi mai bine, mai frumos... Dar la coafor nu prea poți sa îți faci tu singura parul (tuns). Doar ca sa ti-l arenjezi happy Părerea mea! Sper ca te-am ajutat :*

| AlessandraMiha a răspuns:

Buna!
La toate cursurile primesti diploma la sfarsit.
Pai asta tu alegi, daca faci make up sau coafor, dar poti sa le alegi pe amandoua.de exemplu,mama mea a facut facultate de coafor si stie foarte bine si make up si tot ce consta in infrumusetare. Deci orice ai alege,te invatat sa faic detoate.
Christine Valmy e bun,insa multe sun bune,depinde ce alegi tu, si care te accepta pe tine.
Vei invatata acolo toate tehnicile, vei da cateva ''teste'' pe oameni, te vei descurca dac apui suflet si iti doresti mult.
Mult succes, sper ca te-am putut ajutahappy

| Acreditate_Cnfpa_Profesionalnewconsult_1976 a răspuns:

Daca vrei un curs de Coafor, curs machiaj, curs stilist unghii cu diploma acreditata recunoscuta national si international, urmeaza-l in Bucuresti la Profesional New Consult
uite mai jos link-ul :
http://www.profesionalnewconsult.ro/......urs-coafor