| Blossom03 a întrebat:

Bună happy Vreau să-i cumpăr mamei o cremă antirid. Cele care știți despre ce vorbesc sau dacă au mamele voastre Gerocossen Argan Bio sau Elmiplant Hyaluronic, care este mai bună? Sau puteți să-mi dați și alte exemple de creme antirid +35 care știți că sunt ok.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu am auzit de Nivea q10 ca ar fi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate ingredientele benefice sunt instabile in prezenta aerului si a luminii, un produs care este benefic pentru piele trebuie sa fie ambalat intr-un tub sau recipient mat cu capac tip surub sau pompa. Este important ca ambalajul sa nu dea voie aerului sa intre in recipient. Practic arunci banii degeaba pe un produs care vine intr-un borcan transparent.

Daca vrei sa-i cumperi ceva anti-rid poti sa-i iei un ser bine formulat. Eu il primisem pe acesta, in varianta de 5 ml, la o comanda. Cantitatea mi-a ajuns bine mersi, aplicata zilnic in jurul ochilor si pe un rid de pe frunte. Era destul de accentuat si dupa cateva luni pur si simplu s-a estompat. Serul este uleios in prima faza dar dupa cateva minute, hai sa zic 5, el nu se mai simte uleios si iti da o usoara senzatie de catifelare.

Pe acesta l-am avut eu :
http://www.paulaschoice.ro/......m-5ml.html
Si mai sunt variantele acestea :
http://www.paulaschoice.ro/......m-5ml.html
http://www.paulaschoice.ro/......l-5ml.html
http://www.paulaschoice.ro/......m-5ml.html

Stiu ca ar putea suna stupid sa dai 35-40 de lei pe 5 ml dar te tine mult si nu trebuie aplicat pe toata fata, au si varianta de 30 de ml dar in prima faza e mai ok sa-ti iei varianta mica.
http://www.paulaschoice.ro/resist-super-antioxidant-concentrate-serum.html

Iar pentru hidratarea tenului iti recomand sa te indrepti catre bioderma, o gasesti in farmacii, in functie de preferintele mamei tale poti sa alegi ce textura i se potriveste. Mie cel mai mult imi place cea Light.

Bioderma sensibio light - se absoarbe in maxim 5 minute in piele si dupa nu mai simti ca te-ai dat cu ceva

Bioderma sensibio rich - e genul de crema care-ti lasa o pelicula la suprafata pielii

Bioderma Atoderm nutritive - este foarte hidratanta si se simte undeva intre cele doua mentionate mai sus

Bioderma atoderm balsam - este o crema de corp, costa 23-25 de lei si este foarte buna pentru pielea care se descuameaza, o repara foarte repede. Are consistenta mult mai grasa decat bioderma rich si de multe ori o foloseam doar pe post de masca de cateva ori pe saptamana si o limpezeam dupa cateva ore

Sunt creme fara parfum, alcool si alti iritanti.

| kiri11 a răspuns:

Perle Bleue este crema de care poti fi foarte multumita, pe mine m-a multumit. Citeste mai multe despre acest produs happy.

| kiri11 a răspuns:

Poti citi mai multe despre ingrijirea tenului si pe aceasta pagina:

https://biancaipasdefrumusete.wordpress.com/

| kiri11 a răspuns:

Iti recomand cream Perle Bleue, este una dintre cele mai bune big grin

| urseyul a răspuns:

Depinde si de bugetul tau, sunt creme bune de la 30 de lei pana la 1 milion sau poate chiar mai mult, depinde si de tipul de ten pe care il are mama ta. Din exemplele care le-ai dat, Gerocossen este o alegere buna. Textura este usoara, e o placere s-o simt chiar si pe degete. Se intinde usor, se absoarbe in doar cateva secunde!