| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi creasca parul foarte repede.M-am gandit sa imi fac masti cu ulei de ricin sau ceva ca sa imi creasca dar nu stiu cam la cat timp sa imi fac masca ca sa vad rezultate cat mai repede posibil.De 2 ori pe saptamana e destul? Trebuie mai des,mai rar? M agandeam la o masca cu galbenus de ou(sau cu tot cu albus,nu sunt sigura),ulei de masline, ulei de ricin si vit A uleioasa. Asta ar ajuta la ceva? Stiti alte masti pentru cresterea rapida a parului?

Răspuns Câştigător
| shainitainii a răspuns:

Ulei de ricin, ulei de nuca, galbenus de ou si vitamina A - pe asta o faceam eu si m-a ajutat enorm. Mi-a crescut foarte repede si nici nu imi mai cade.

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Parul creste in jur de 1mm pe zi, si in functie de fiecare organism, fiecare corp are cresterea diferita.
Eu folosesc o masca de par care include si uleiul de ricin, este o masca regeneratoare, dar nu face minuni, pentru ca nu exista o masca ca sa iti schimbe adn-ul ca sa iti creasca parul mai repede. Uleiul simplu de ricin e foarte gras, ingrasa parul plus ca se duce foarte greu cand te speli.
Masca este formata din : un galbenus de ou, un pic de miere de albine, ulei de ricin ( cam o lingura), ulei de masline ( tot o lingura), catvea picaturi de vitamina a. Uleiul de masline si cel de ricin trebuie incalzit un pic apoi se amesteca cu celelate ingrediente, masca o aplici pe par, lasi sa actioneze in jur de 1 ora si apoi te speli normal pe par dar sa insisti pentru a curata bine uleiul, apoi aplici un balsam.
Masca se foloseste de 1-2 ori pe luna.

| MariuS88c a răspuns:

Eu unul spun ca nu merita sa iti faci masti. mai bine il lasi sa creasca de la sine.
Dar masti mai bune ca acelea nu cred ca sunt.