| ForevărTughedăr69 a întrebat:

Vreau sa ma tund, si am gasit o tunsoare care imi place mult.
http://www.codrosu.ro/wp-content/uploads/2013/09/freze-b aieti-2014.jpg
Stiti ceva asemanator? Sa fie scurt in parti si spate, si parul sa fie ridicat si dat usor pe spate! Multumesc! Funda! :3

3 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Da,bine pentru inceput tunsoarea respectiva sta bine la oricine.
Ai nevoie de putina spuma cat sa il faci sa stea drept in sus iar apoi treci usor cu mana cu apa prin el ca sa il dai pe spate, putin fixativ si ai terminat.
Nu sunt baiat dar stiu exact ce inseamna tipul asta de tunsoare( partenerul meu o foloseste).
O sa iti stea ft bine, de obicei avantajeaza baietii slabuti cu stil casul.
Si e ft in fashion!
Nu ai nimic de pierdut, incearca daca tot iti place.

| kiv1990 a răspuns:

Frate un sfat de la cel care de 3 ani are asa tunsoare(numai ca la mine parul din fata e mult mai scurt)
nu orice tunsoare ai sta bine unui barbat, cind te tunzi iti alegi o tunsoare care sa corespunda cu corpul tau, cu forma capului.
stii daca tu esti slab(si subtire ) cum e asta, si ai capul nu mare atunci chiar aceasta tunsoare ti se potriveste, dar daca esti putin mai mascat, ca si mine
atunci poti sa te tunzi la urechi si in spate scurt, iar in fata mai lung. desigur ca nu chiar atit de lung cum e asta, dar de 2-3 ori mai scurt.
Si inca: pentru o astfel de coafura cum e aia din imagine o sa ai nevoie de mult gel de par si 15 minute in fata oglinzii in fiecare dimineata

| Shizi a răspuns:

U-mm nu prea putem vedea cam ce freza ti-ar sta bine daca nu stim cum arati dar iti voi da niste sfaturi.
:3
https://24.media.tumblr.com/tumblr_me7pw1r8jM1rtdb43o1_500.jpg

Iti recomand freza asta dar nu numai ar trebui si genul de Outfis ca al tipului. daca e ceva ce nu-ti place de exemplu pantofi aia de mos ii poti inlocui cu niste basketi!
sau
https://31.media.tumblr.com/......o1_500.png

ce zici si de outfisul asta? :x
http://24.media.tumblr.com/......o1_500.jpg il ador jeh =p~
Daca mai ai nevoie de niste sfaturi iti las idul meu: akudrh@yahoo.com :o3
daca vrei sa te tunzi sa nu til tunda chiar asa de scurt pentru ca nu sta bine :-s
in schimb totul de refolza cu fixativ si o anumita perie dinacea rotunda atunci cand te usuci il pieptani cu acea perie speciala care iti face parul sa stea in sus + fixativ si gel daca doresti :p. :*