| andrushk50 a întrebat:

Vreau sa-mi schimb look-ul sa par o fata inocenta si naiva. Vreau sa stiu daca pentru asta trebuie sa am o anumita coafura si comportament. Va rog sa-mi spuneti cei care stiti! Funda! Pa!

Răspuns Câştigător
| Frrramboise a răspuns:

Buna.
Nu trebuie sa pari naiva,cei din jurul tau vor profita de asta,trebuie sa pari cuminte,inocenta dar si inteligenta.
Fetele inocente nu ies in evidenta,de aceea evita culorile tari cand te imbraci, si mai mult culori pastelate,sunt foarte dragute.
Fetele inocente sunt foaaarte feminiine big grin de aceea,daca e caldut,ai putea sa iti iei rochite. Cele diafane,sau cu volanase in culori precum roz,albastru deschis,alb,bej,crem sunt perfecte! Mai lasa tenesii,si ia-ti balerini,pantofi cu toc,cizmulita dragute in picioare. Esarfe colorate sau cu flori.
Parul : unii baieti sunt vrajiti de parul lung si drept,,ai putea sa il indrepti cu placa si sa il lasi pe spate. Sau ai putea sa iti faci niste bucle frumoase,o sa arati ca o printesa! Un coc prins cu grija te va face mai feminina,mai gratioasa big grin.
Machiaj: nu trebuie sa fie strident. Putin rimel,putin luciu de buze, Trebuie sa iti pui ochii in evidenta,lumea sa se topeasca in ochii tai,iar buzele sa fie cele mai... apetisante laughing.
Comportament : Daca vrei sa pari inocenta nu te baga in certuri. Nu comenta pe x si y,nu fi barfitoare, nu te uita urat la nimeni. Imparte zambete tuturor (multi iti vor intoarce zambetul big grin ) fi amabila si prietenoasa, vorbeste, dar nu prea tare si nu prea mult.
Sper ca te-am ajutat si apreciez ca vrei sa devii o fata inocenta. Mai rar se gasesc, si baietii BUNI asta cauta.
Fundita?

1 răspuns:
| tzus a răspuns:

Nu-ti trebuie cine stie ce...doar sa te prefaci ca nu vezi, nu auzi ce stii deja (naiva)..pt inocenta depinde ce tip de fata ai. daca o ai ovala merge sa-ti faci un breton asimetric si un machiaj cat mai natural.si sa zambesti mereuwinking