| Noname_6326 a întrebat:

Vreau si eu sa imi colorez parul si nu stiu cum.Am parul natural saten deschis spre blond, nu l-am vopsit niciodata nu l-am colorat si nu am folosit niciun nuantator.As vrea sa fie mai blond dar fara sa-l vopsesc.Am incercat trendy colors de la Loncolor dar nu se observa nicio schimbare.Stie cineva ce as putea sa folosesc? o vopsea semipermanenta, un nuantator, sampon colorant orice.Va rog.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Mihaela_2645 a răspuns:

Buna! exista sampon pentru par blond cu diferite reflexe, dar am mai citit ca sucul de lamaie ajuta la decolorarea parului. Pui 6 linguri de suc de lamaie la 250 ml sampon si cand te speli il lasi sa actioneze 20 min. De preferat ar fi sa il bagi la frigider inainte de folosinta.

7 răspunsuri:
| crishu a răspuns:

Nu stiu cat de indicata este oxigenarea parului, desi este cea mai simpla solutie. daca vrei ca parul tau sa arate ca o matura, poti incerca totusi... :p apa oxigenata se foloseste de obicei pentru a decolora parul inainte de a aplica o vopsea care e cu o nuanta sau doua mai deschisa decat culoarea naturala. parul deschis la culoare prin oxigenare se degradeaza, se arde si in plus arata inestetic. intreaba cel mai bine la un salon de cartier, nu te costa probabil nimic.

| Noname_6326 explică:

Va multumesc mult pentru. raspunsurile de pana acum.De nuantatorul de la Avon am auzit si eu ca are rezultate destul de bune.Insa astept si alte idei.happy

| Noname_6326 explică:

Cum am spus...cu trendy colors chiar nu se observa nimic.probabil este doar pentru.parul vopsit...straight face

| Noname_6326 explică:

Mai vreau idei.Va rog mult!crying

| miny a răspuns:

E foarte simplu! Te speli cu apa oxigenata(numita si peroxid ce carbon), pe care o gasesti la farmacie.Chiar functioneaza parul devine mai blond big grin. Am incercat experimentul chair pe parul meu si a avut un rezultat excelent! Sper sa incerci si tu, si apoi astept reactia ta happy!

| Bibu_9040 a răspuns:

Eu chiar acum m`am facut Trendy color de la Loncolor. si eu is blond naturala. thinking acum iz satena. asa ca la mine era de folos :p aveam suvite Bolnde. care le-am facut cu decolorant. doar acum nu le mai am :p