| SexyGirlSweet1998 a întrebat:

Vreau un machiaj cat mai simplu care sa contina doar,fond de ten,creion de ochi, rimel si tus. E ok si un tutorial si o explicatie! FUNDA :*!

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Întâi îţi cureţi bine tenul şi aplici o cremă hidratantă. După vreo 10 minute începi să te machiezi.
Aplici fondul de ten, cu degetele,pensula sau bureţelul,cum vrei tu, apoi aplici corector (sau fond de ten dacă n-ai) pe zonele cu probleme: cearcăne,coşuri,pistrui, sau ce ai tu, fixezi cu o pudră. Nu foloseşti creion de ochi şi tuş, alegi unul din ele. Foloseşte creionul, e mai discret. Îl aplici de la mijloc către exterior, faci o codiţă şi apoi îl estompezi cu un beţişor de urechi.Creionul de ochi îl poţi folosi şi pe sprâncele (cu pensula, neapărat). Aplici rimel şi un gloss şi-ai terminat.
Arată gen:
http://a.sccdn.net/news-7/486x/107567_1292506710.jpg
http://static.wordever.com/we/file/000/172/321/image-172321-1.jpg dar fără fard şi ruj roşu.
Dacă ai ceva experienţă cu machiajul, îţi ia cam 4-5 minute. Dacă eşti începătoare, vreo 10 minute.

2 răspunsuri:
| AndreeaLove10 a răspuns:

Cu creionul de ochi si faci o linie mai sus putin.