| ana25 a întrebat:

vreau un ten curat. Ce creme imi recomandati, sau un salon bun pentru tratament facial in constanta.

Răspuns Câştigător
| deutSa a răspuns:

Fa-ti masca de fata din castravete,morocov ras sau lapte [ de baut, iti curata tenul si-i da un aspect sanatos si fin ]

Ca si creme :

-dove, crema de galbenele, nivea

-gel de curatare clearasil, zinerit [ etse pentru cosuri si imperfectiuni]

-sapala-te cu protex/dove/nivea pe fata si cu apa calduta in fiecare dimineata pentru a scapa de punctele negre [ daca ai ] si pentru dezinfectarea porilor

4 răspunsuri:
| delisa a răspuns:

Spala-te cu Dove cred ca este cel mai bun sapun pentru fata.Si uite niste masti pe care le poti face acasa: Bate un albus de ou pana se face spuma si dupa adauga faina de grau si da-te pe fata.Las-o sa actioneze si dupa ce simti ca sa intarit spala-te pe fata cu apa sau daca ai apa minerala e si mai bine! Sau alta piseaza o aspirina si pune-o in miere de albine si da'te pe fata iar dupa te speli cu sapun! O alta crema care am auzit ca e buna o gasesti la farmacii si se numeste Pasta Petrini se foloseste pentru bebelusi pentru a avea pielea catifelata dar cica are efecte bune!

| Schnitzel a răspuns:

Eu pentru ten curat folosesc produse din gama bioderma sebium sau mai folosesc un creion de la avene cleanance. Sunt foarte bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sapun cu glicerina, nu usuca pielea e foarte fain, e pentru acnee, cosuri imperfectiuni, costa vreo 7 lei la farmacie... ceva sanatos si ieftin

| Tudor_Romanescu_1996 a răspuns:

Buna eu am un ten putin rosu din cauza soarelui si am semne dupa urma cosurilor.ce imi puteti recomanda pentu a avea din nou tenul curat.