| Diana_3268 a întrebat:

Buna love struck Am si eu o intrebare. Cu ce machiaj mi-ar sta bine? Am parul saten si ochii caprui. Culoarea pielii nu e foarte inchisa happy e pe undeva la mijloc. Dau fundita pentru cel mai bun raspuns. happy

Răspuns Câştigător
| rosto a răspuns:

La fel ca si tine sunt si eu. eu ma fac cu absolut toate culorile, mai putin albastru pentru ca nu mi se pare ca da bine cu culoarea ochilor si a pielii. as recomanda ca pe coltul interior al ochiului sa pui o culoare mai deschisa si usooor sidefata, iar spre coltul exterior o culoare mai inchisa. poti si pe pleoapa de jos sa dai cu putin fard, dar foaaarte aproape de ochi, sa nu te duci in jos cu fardul. incearca sa nu te dai cu creion negru pe pleoapa de jos, ci mai degraba cu un creion mai deschis la culoare pentru ca asa ochii par mai mari. neaparat tus pe pleoapa superioara. daca nu te descurci, exerseaza, trebuie sa iasa pana la urma. si rimel... eu folosesc colossal de la maybelline, care mi se pare foarte foarte bun. oricum, cu timpul o sa iasa din ce in ce mai bine. in obraji da cu putin blush, dar vezi cum il pui ca am vazut cate unele care il folosesc cu totul aiurea. zambeste cat poti de mult in oglinda, si aplica blushul pe pometi. pe buze mie imi plac culorile pale. daca folosesti un machiaj incarcat la ochi, nu folosi culori intense si la buze, si invers.

7 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Exact aşa am şi eu, doar că pielea mea e albă rău. Păi, pentru că avem ochi căprui ne stă bine cu orice culoare, mai ales verde, albastru, mov, auriu şi aşa mai departe. Dacă îi ai căprui închis, încearcă să foloseţti nuanţe de fard deschise la culoare şi eyeliner negru pentru a-i contura. Uite eyeliner: http://www.cosmetice-bijuterii.ro/......Liner.jpg. Foloseşte un fard cu nuanţa Pale Pink pe pleoapa superioară şi in colţul interior un sidef alb sau argintiu, apoi un contur negru sau maro închis şi mascara neagră. Mă rog, ştiu că (,) costă destul de mult, dar mai facem şi noi o excepţie.;;). Pentru ochii căprui închis cred că cel mai bine ar merge nuanţe de roz deschis, auriu, cărămiziu închis, verde, violet, albastru. Eu prefer roz şi albastru, dar fiecare cu preferinţele lui. Cu cât tenul tău este mai deschis, cu atât mai mult trebuie să foloseşti nuanţe mai deschise şi pastelate. Invers pentru nuanţele închise de ten. Deci tu va trebui să foloseşti nişte culori destul de închise, pentru un look mai drăguţ. Uite, alege de aici ce culori îţi plac, dar nu uita că te avantajează cele mai închise: http://iunnia.files.wordpress.com/2010/01/img_2981b.jpg.

| Cσσкiє a răspuns:

Bee, de-abia acum mi-am dat seama că eşti tu! love struck.

| 009 a răspuns:

Tot asa sunt si eu si imi plac noantele de roz deschis si piersicahappy

| Simona a răspuns:

Si eu am tot ochii caprui si folosesc fardurile in nuante de albastru love struck

| aangelia a răspuns:

Asa sunt si eu
ti ar sta bine cu roz, auriu, alb, gri.
eu cu astea ma dau
:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ti-a raspuns unik sunt de acord cu ea! eu am o tipa care ma machiaza mereu pentru ca eu nu stiu desi m-a invatat ea ...nu stiu mai mult de cat am nevoie pentru cum ma fac eu adica natural ea ma face intotdeauna pentru ocazii.este make-up artist.este buna. 0722785700 ANDA este numele ei

| uniK_4184 a răspuns:

Pentru ochii caprui deschis merge:maro-cafeniu, KAKI, mahon, bej, verde, lila, albastru-petrol, aquamarin, verde crud,
pentru ochii caprui inchisi :verde-olive, verde-smarald, auriu, maro-teracota, roz-piersica, bleu, Orange pal,
http://www.220.ro/......HdfY0T8v1/
http://femina.rol.ro/......erfect.htm
http://www.onemagazine.ro/......hii-caprui
sper ca te-am ajutat