| Diana_3268 a întrebat:

Am si eu o intrebarehappy Cum mi-ar sta bine machiata? Am parul saten inchis ochii caprui si o nuanta maslinie a pielii happy Dau fundita pentru cel care imi place cel mai mult :*

Răspuns Câştigător
| pinkys a răspuns:

Incearca sa folosesti culori neutre si pe nuanta pielii tale. Poti crea niste umbre pe pleoapa si pete mai luminoase inspre coltul interior, putin creion la coltul exterior al ochiului, rimel pentru conturarea genelor si ai terminat. Pentru ten poti folosi un iluminator pentru a-l face sa arate mai luminat si mai proaspat. Pentru buze ai putea sa folosesti niste nuante de roz pal, eventual putin gloss pentru stralucire happy

2 răspunsuri:
| Dianné a răspuns:

Mie mereu mi-a placut machiajul mai "rezervat" neextravagant, natural, care iti scoate in evidenta ce ai tu mai frumos :)Unii folosesc machiaj pentru a ascunde imperfectiunile :). Adica de nevoie.Pt. fard de pleoape: http://images.lady4ever.ro/......p67040.jpg
Pentru fard obraz: http://images.lady4ever.ro/......p66980.jpg
Ruj de buze: http://www.firmeproduse.ro/pictures/p0912/londoncosmetics1270067937.jpg

Sper sa iti placa! pup :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! culorile care consider ca ti-ar sta sunt:auriul in combinatie cu un maro mai inchis, roz pal in combinatie cu un mov, verde deschis cu verde inchis.personal ma machiez dupa cum ma imbrac, dupa culorile ce le am in haine, si crede-ma dau un rezultat foarte bun, intr-adevar ai grija cat pui pe pensula, nu vrem sa pari o monstra gratuita
in speranta ca ti-am fost de ajutor:*