| AlinNiculae28 a întrebat:

Am 16 ani si dintii galbeni.Ce imi recomandati pentru albire? Singura solutie ar fi sa merg la dentist pentru albire sau as putea folosi paste de dinti pe baza de carbune sau benzi speciale? Ultimele alternative credeti ca au efect? Ce imi recomandati sa fac?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Incearca pasta de dinti sensodyne.
Poti sa mergi si la dentist.

| Karol1877 a răspuns:

Pentru albire poti folosi la periaj bicarbonat de sodiu ( doar 1 sau 2 ori pe saptamana! ) sau pudra pe baza de carbune activ. si incearca sa eviti cafeaua si ceaiul negru.Dar pentru un efect vizibil, e nevoie de o albire profesionala care poate sa coste si 1.000 lei ( cea cu laser).

| Florinaf a răspuns:

Am o colegă care a folosit benzile de albire Crest 3D white si i s-au albit dintii semnificativ.

| Ioana_Loredana_1996 a răspuns:

Eu am folosit creionul de albire la Colgate, e cel mai bun, eu beau cafea, fumez, si imediat cum ma dau cu el se vede diferenta!