| DouaPuncteD a întrebat:

Buna ziua fetelor! Ce parere aveti de placa Remington S9500? Voi ce placa aveti?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am placă profesională, am dat o căruță de bani pe ea dar nu am folosit-o mai mult de două ori!
Toate distrug părul, căldura emanată de placă distruge pelicula de protecție al firului de păr!
Pa, pa.

| cookie01 a răspuns:

Din asta am si eu. E foarte buna. Este adevarat ca toate iti distrug parul, dar asta nu asa tare. Plus ca are placi de ceramica, afisaj lcd. Eu am prins-o la reducere.

| PunkyBrunette a răspuns:

Eu am o placa de la Phillips. Salon Straight Respect parca...
Si observ ca toata lumea de aici iti spune ca placa iti distruge parul... E adevarat ca parul ti se arde destul de usor. Dar daca o sa folosesti placa la o temperatura acceptabila si daca nu o sa o folosesti foarte des, o sa fie ok. Eu am avut o perioada in care imi indreptam parul de 2 ori pe saptamana( eu am parul ondulat si imi sta drept pana cand il spal). Acum incerc sa nu il indrept de mai mult de o data pe saptamana...

| violetamariapwp a răspuns:

Eu nu folosesc nici un fel de placa deoarece realizeaza un efect doar pentru o zi si imi ard parul degeaba. Cred ca nici tu nu ar trebui sa folosesi o placa, dar totusi din cate am citi pe internet placa Remington este destul de buna.