| Ioana0002 a întrebat:

Buna ziua. Mi am cumpărat o blana din vulpe argintie, as vrea sa stiu ce sa fac sa numai cada așa mult par din ea

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu contează. Orice produs are o garanție. Ai investit o sumă, deloc mică. Poți face o reclamație in scris la inspectorii de la ANOPC, le arăți bonul fiscal, mentionezi numele/adresa firmei, spui că ai încercat să rezolvi amiabil problema cu cel care a prestat serviciul și nu ati ajuns la nicio intelegere. Și soliciti ajutorul lor pentru solutionarea problemei. Nu uita să mentionezi că aștepti răspunsul in scris, pe adresa de email, pe care o vei specifica in reclamatia către Comisariatul pentru Protecţia Consumatorilor.

10 răspunsuri:
| 3824060673 a răspuns:

Du'o la salon, probabil are nevoie de o hidratare

| NunuNini a răspuns:

Daca deja cade, nu mai ai ce-i face. A fost taiata sau dubita gresit. Sunt anumite perioade cand se face asta. As fi mers pe ideea ca e veche. Dar mama are caciula si guler cumparate in 1989. Cine stie cand au fost confectionate! Si nu are probleme cu ele. Tot din vulpe argintie.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ai cumpărat-o recent, încearcă să o returnezi. Trebuia verificată înainte, "scuturată" un pic, ca și bradul de Crăciun. tongue Dacă cade mult păr, cred că e veche. Magazinul, fie o are de mult timp în depozit și nu a fost păstrată in condiții bune, fie e defectă din fabricație. Ori ai luat-o de la SH?

| Ioana0002 explică (pentru floresdemayo):

Este făcută pe comanda pe măsurile mele, nu pare sa vor sa o returnez

| TheGentleman a răspuns:

Fie meșterul care a tăbăcit pielea a făcut-o deficitar, fie nu ai avut grijă de ea cum trebuie (umiditate, temperatură, hidratare

| Ioana0002 explică (pentru floresdemayo):

Mi a spus doamna ca la primele 2 3 purtări ar cădea parul din ea, ca sa nu o țin in locuri calde, am dus o pe balcon, e horror cum cade, in toată mașina am numai par ..este de ras sa merg îmbrăcată undeva cu ea și sa cada in halul acela, am și pieptanato. cădea intr o veselie, va mulțumesc ca mi ați scris

| Ioana0002 explică (pentru 3824060673):

? ce raspuns amuzant

| 3824060673 a răspuns (pentru Ioana0002):

| 3824060673 a răspuns:

Trebuie să fie foarte curată, neatinsă minim 3 luni și să treacă testul de superigienă

| NunuNini a răspuns (pentru Ioana0002):

Le arati defectul. Ori o primesc si returneaza banii, ori iti fac alta dintr-un material bun. Nu vor, apeleaza la OPC.