| WildSound a întrebat:

Buna Ziua! Saptamana viitoare am balul de absolvire si nu stiu exact cum sa imi asortez hainele. Am un costum bleumarin pana acum dar nu stiu ce culoare sa aleg camasa si cravata, ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca ai costumul bleumarin, camasa trebuie sa fie intr-o culoare deschisa. Eu cred ca ar arata ft bine cu o camasa roz si o cravata subtire alba uni.

| RenzoRomano a răspuns:

Costumul belumarin e excelent! camasa de culoare alba, bleu, o nuata deschisa de roz. cravata slim bleumarin sau in functie de culoarea camasii; daca ai costum bleumarin, pantofii si cureaua ar trebui sa fie neaparat maro (o nuanta deschisa).
nu uita sa nu inchei toti nasturii de la sacou; nu uita de batista de buzunar - si nu o asorta la cravata, si gaseste'i o culoare complementara