| Patrana_Costi_1999 a întrebat:

Buna ziua TPU! Acum cateva zile am fost in Douglas Afi Cotroceni pentru a-mi lua un parfum. Este vorba despre un Versace Eros la 100ml. Din cate vad eu, parfumul nu persista deloc. Adica dupa maxim 2 ore si un pic, nu se mai simte. Sa zicem ca ar fi din cauza pH-ului sau mai stiu eu ce. Dar azi am observat ca sticluta a curs putin. Ce e de facut? Astia nu mi-au dat nici factura sau bon pe parfum. Mi-au dat doar un card Douglas (din carton) si punguta. Va rog, am nevoie urgent de un sfat.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai ce sa faci, ca inapoi nu il m ai primesc ăia, ai luat țeapă, falsuri, si ai dat si o groază de bani pe el nu? Pe sticlă scrie versace, iar in sticlă e apă.sau parfum de 2 lei.

| e1xtz a răspuns:

Daca nu ai luat bon fiscal esti pa.
'Douglas' este un brand respectabil, vinde in zeci de tari, dar daca este cum spui tu este o teapa a angajatilor de acolo. Dintr-un astfel de magazin si daca iei un săpun de 4 lei primesti bon.
Nu prea ai ce sa faci, decât sa prinzi pe cea care te-a servit, sa spui ce s-a întâmplat sicand mai sunt clientu prin preajma sa incepi un 'scandal', sa ceri sa vorbesti cu seful de magazin, sa spui ca le faci reclamatie pentru teapa, etc, dar cel mai probabil nu va recunoaste nimeni si nu ai sa te alegi cu nimic.