| abcdefgh a întrebat:

Bunaa. Mi a spus o prietena ca apa oxigenata decoloreaza parul natural.Este adevarat? Daca da imi puteti spune pasii? Adica cum sa incep si ce sa fac pe parcurs. Dau medalie!kiss

Răspuns Câştigător
| m77 a răspuns:

Apa oxigenbata decoloreaza parul natural. bineinteles ca depinde de pigmentul natural al fiecaruia, dar de regula, iese un galben destul de urat. arde parul destul de nasol. nu merita sa incerci, va arata urat, asta numai daca nu il vopsesti apoi.
daca ai parul scurt, poti incerca, pentru ca daca se arde, creste si se regenereaza repede, daca e lung, las-o balta!

3 răspunsuri:
| Corinne a răspuns:

Buna!
Da, e adevarat ca apa oxigenata decoloreaza parul natural dar acest lucru se vede dupa cateva zile in nuante deschise si nu foarte vizibile.
Te dai dupa spalare si o lasi pe par, pana se usuca. pur si simplu te clatesti cu ea, nu o mai dai jos si vei vedea rezultatul.
Poti repeta operatiunea pana ajungi la nuanta dorita.

Bafta!
Astept sa-mi spui revolutia nuanteiwinking

| Zenithf a răspuns:

Iti arde si deterioreaza parul. Apa oxigenata este folosita si in unele vopsele de par, altele folosesc amoniac. Ar fi bine ca, daca vrei sa iti vopsesti parul, sa-l vopsesti in nuante mai inchise, ca sa nu folosesti decoloranti.
Eu personal prefer culoarea naturala a parului. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am auzit asa ceva dar am incercat si nu s-a intamplat nimic deosebit