| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Bunaaaa!
Apa oxigenată îmi poate face parul blond? Am parul șaten acum... și as vrea sa știu dacă merita sa încerc?

2 răspunsuri:
| Diagn a răspuns:

Salut!
Da, apa oxigenata îți face parul blond(galben mai bine zis) dar distruge firul de par foarte tare, deci eu nu recomand. Dar totuși, daca vrei să riști, îți recomand să îți cumperi și o vopsea cu care sa te dai după ce îți decolorezi parul, deoarece apa oxigenata îți va face parul, după cum am zis, galben, și nu arata chiar foarte bine.

| WhiteLife a răspuns:

Teoretic da, dar cea din comerț e prea diluată că sa fie așa. Plus că dacă e mai puternică îți distruge parul și pielea pe care o atinge. Mai bine folosești produse special făcute pentru ceea ce ai nevoie.