| ShutUpBoy a întrebat:

Deci sunt cam noua la capitolul acesta! Este vorba despre decolorarea parului. Eu am parul castaniu si as vrea sa ma fac saten deschis un saten spre blond, si nu stiu cu ce am auzit ca as putea incerca cu pudra, apa oxigenata, zeama de lamaie, apa decoloratoare, etc. Care credeti ca este mai buna si da rezultat garantat? Si cum se foloseste? Funda!:*

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Tu vrei sa-ti deschizi parul cu 2-3 nuante.N e nevoie sa te decolorezi, daca iti iei un blond foarte deschis(neaparat cenusiu) o sa-ti iasa fara probleme.Decolorarea distruge parul in ultimul hal si daca te faci singura fara sa fii experimentata, o sa te trezesti portocalie sau galben pui in cap, nicidecum blond inchis sau saten.
Stiu despre ce vorbesc.

| ShutUpBoy explică (pentru Bondarel99):

Ce vopsia mi-ai recomanda?

| Bondarel99 a răspuns (pentru ShutUpBoy):

Http://www.google.ro/......tp?/imgres id%3DVopsea%2520WELLATON&h=443&w=305&sz=13&tbnid=RZ9pyKPj29BVZM:&tbnh=94&tbnw=65&zoom=1&usg=__DEXWfmwJ-Se47js67iseiU7HVJk=&docid=od7dnksLZyJRaM&hl=ro&sa=X&ei=Cx2xUIWuD8jgtQa38oDgCw&sqi=2&ved=0CCsQ9QEwAA&dur=378

sau

http://www.google.ro/......tp?/imgres

pe astea le-am incercat eu. Daca iti iei una din astea, sa fie exact la fel ca in poza(adica cu tonuri cenusii), iar daca iti iei de la alta firma ai grija sa fie tot blond foarte deschis cenusiu, cum am spus mai sus.Dar eu ti le recomand pe cele de mai sus pentru ca au putere de deschidere mai mare si daca parul tau e saten inchis o sa-ti iasa un blond inchis(acum depinde si cum cedeaza parul tau la vopsea).

| BloomyxD a răspuns:

Să nu îl decolorezi, indiferent cu ce! O prietenă de-a mea şi l-a decolorat, avea un păr foarte frumos, strălucitor, moale iar acum parcă are lână în cap oh go on.

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Eu mi-am decolorat parul cu o solutie ruseasca COLOR OFF, este foarte buna, dar nu decoloreaza parul natural, numai cel vopsit, dar nu arde absolut deloc parul, aici gasiti mai multe informatii: https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional
sau la nr de telefon : 0754921669