| anonim637 a întrebat:

Bunaaaaa, vine banchetul si vreau o rochie tip printesa, bine, nu chiar foarte "pufoasa", de preferat albastra sau baby pink. Stiti unde as putea gasi rochii de genul, de preferat in Brasov?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O rochie tip printeasa se face doar la comanda si poate costa mai mult decat o rochie de mireasa (mii de lei)!
Nu stiu daca merita pentru un banchet.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu merită sa dai o gramada de bani pe o rochie pe care o porti odata la banchet, si după aia o ti in dulap sau o arunci, daca era rochie de mireasa mai mergea ca e un eveniment important o nuntă nu o faci mereu, dar un banchet unde maninci te pătezi o agați o rupi rochia nu merită, plus ca dai multi bani si sa o cumperi si sa o inchiriezi, si daca optezi pentru varianta de închiriat si o strici o platesti.

| dullcat a răspuns:

Buna.Aceste rochii au nevoie de relativ mult sau foarte mult material in partea de jos, la fusta, pentru a fi bufante, asa cum au printesele. Sfatul meu e sa nu comanzi de pe net, de pe siteuri din China sau altceva, fiindca vor fi diferente foarte mari intre imaginea de prezentare si realitate.

In Brasov stiu ca Style up are rochii faine. Poti merge si la o croitorie daca vrei ceva wow, insa daca materialul e scump, te ajunge mai mult decat daca cumperi din magazin gata facuta.

Eu am cumparat una de pe un site ok, nu era neaparat de printesa, cu fusta voluminoasa ci un pic altfel. Avea maneci bufante, linie cazuta pe umar, fusta lunga dreapta si despicatura pe picior. Si chiar nu ma puteam decide intre bordeaux si baby blue. laughing Am ales prima varianta.

Speri sa gasesti ceva care sa-ti placa. In curand preturile se vor scumpi fiindca vine sezonul petrecerilor.

| gabicoo a răspuns:

De ce să dai bani?
Vezi când fițoasa aia de la parter își scoate colecția la aerisit, afară pe sârmă și te servești cu ce-ți place!
winking

| Alexandru3131 a răspuns:

Lumea vede doar partea aia cum că ai ocazia să călătorești și să vezi lumea și că ce frumoasă e viața de însoțitor de zbor, ei bazandu-se pe ce văd prin postările unor persoane care activează în acest domeniu, pe Insta sau vlog pe YT.

| Paendeo12 a răspuns:

Gasesti in Brintex, Eliana, daca nu, pe net. Eu una cumpar des de pe internet, insa, ultima data când am fost in Brintex pentru o prietena, am vazut niste rochite superbe, la preturi ok.