| GalaxyGirl a întrebat:

Ca sa se usuce lacul de unghii trebuie tinut la cald sau la rece?

Răspuns Câştigător
| ZuZuLiNka a răspuns:

Înainte să-ţi aplici lacul de unghii, pregăteşte un bol cu apă suficientă cât să-ţi poţi scufunda degetele. Adaugă nişte cuburi de gheaţă. Apa trebuie să fie cât mai rece.

După ce ţi-ai făcut unghiile, cât oja e încă udă, ţine mâinile în apa cu gheaţă timp de trei minute. Da, ţi se va părea rece, dar va trebui să suporţi. Dacă nu suporţi apa cu gheaţă, poţi folosi şi apă mai caldă puţin, dar va trebui să stai cu mâinile în ea cinci minute.

La sfârşit, oja va fi uscată complet. Iar al doilea avantaj este acela că apa îndepărtează oja care a ajuns pe piele, lângă unghii. FUNDA?

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tinut la temperatura camerei

Răspuns utilizator avertizat
| h3r a răspuns:

La vânt, merge cel mai bine.

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Buna, AnnHee!
Lacul de unghii trebuie păstrat la rece.
Oricum, aplicat pe unghii, sa nu stai intr-un loc cu temperatura sau umiditatea ridicată, pentru ca lacul de unghii va face "bulbuci", adică bule pe dedesubt si va avea un aspect urat.
Daca vrei o uscare rapida tine unghiile intr-un bol cu apa rece.
App: sa nu le tii in apa rece daca stratul este foarte gros, pentru ca nu va face decat sa o inmoaie, nicidecum sa o usuce.
Iti repet: evita sa le tii la o temperatura mai mare decat cea normala pentru ca o va strica.
O seara minunata!
Fundita? happy

| JulyStorm a răspuns:

La mine n-a mers niciodata povestea asta cu tinutul mainilor in apa rece.
Maio degraba ai incerca la cald, pentru ca logic ar fi sa se evapore apa pe care o contine, sau substanta care face oja lichida.

| Ironicnαme a răspuns:

La rece...

| LorenaAnca a răspuns:

La rece. Poti folosi un bol cu apa rece, doar daca stratul de oja nu e foarte gros.

| Sanziana00 a răspuns:

Nu conteaza happy. El trebuie lasat sa se usuce timp de 10-15 minute, depinde de cat de gros este stratul.

| maddymaddy a răspuns:

Buna, ca sa se usuce lacul de unghii trebuie tinut la caldura happy

| Biancabiabiiby a răspuns:

Tine mainile in apa rece si o sa se usuce

FUNDA?

| CosminYo99 a răspuns:

Nu conteaza stiu de la varamea.