| AlexisJohn17 a întrebat:

Unde trebuie sa fie nivelul antigelului cand este cald si unde trebuie cand este motorul rece? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Vasul de expansiune are două repere: max și min - să se mențină intre ele

| AlexisJohn17 explică (pentru sierra1):

Am pornit motorul la masina si la rece era la maxim, l am lasat sa ajunga la 90 grade si a ramas tot la maxim, nu este bine? Trebuie sa mai scot din el?

| sierra1 a răspuns (pentru AlexisJohn17):

Lasă-l așa, e bine

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand motorul e cald o sa vezi ca e sub minim cu un deget diferenta, e normal pentru ca a ramas in circuitul de circulare dar cand se raceste motorul isi revine la normal

| Tanca_Radu_1976 a răspuns:

Între semnele de pe vasul de expansiune vară și iarna la semnul maxim tot pe vasul de expansiune