| ShiNee a întrebat:

Cam cat timp trebuie sa stai cu uleiul de ricin pe par? Si dupa cat timp se vede efectul? Eu vreau sa il folosesc pentru a imi creste parul mai repede,(deci nu ma intereseaza dupa cat timp nu-ti mai cade parul) Stiu ca de obicei creste 1-2 cm pe luna. Parul meu oricum creste f greu si vreau sa stiu diferenta din propriile voastre experiente. mersi ^^

2 răspunsuri:
| TomJerry a răspuns:

De preferat ar fi sa-l lasi sa actioneze peste noapte daca nu, iti masezi capul cu o cantitate considerabila de ulei il lasi sa actioneze3-4 ore dupa care iti speli parul normal.tratamentul se poate repeta de fiecare data cand vrei sa-ti speli parul.Stiu si o reteta f tare : ulei de ricin sau de masline, 4 lingurite, 2 galbenusuri de ou, vitamina b1, b6, b12, si a( se gasesc la farmacie- fiole si solutie) si se sta cu ea pe cap minim o ora apoi se spala. se repeta de 2 ori pe luna

| EmaS a răspuns:

Stai aproximativ o ora cu aceasta masca pe par, apoi te speli pe cap.1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe saptamana.