| MissPinkPurple a întrebat:

Am inceput sa folosesc uleiul de ricin pentru cresterea parului si am cateva intrebari:
1.cu ce sa ma spal dupa ce l-am lasat sa actioneze, cu sampon?
2.se poate intampla sa-mi ramana parul naclait si scalpul gras?
3.la cat timp trebuie aplicat, in fiecare zi sau cum?
4.cat timp trebuie sa ma dau cu el pentru a-mi creste?
5. dupa cat timp se vede diferenta?

Răspuns Câştigător
| Aimèeeee a răspuns:

1. Samponezi parul de 2 ori pentru a inlatura tot uleiul.
2. Nu trebuie sa te dai decat la radacini si la varfuri.(nu se intampla asta, eu il folosesc de o luna)
3. De fiecare data cand te speli pe cap, normal este 1-2 ori pe saptamana.
4. Firul de par normal creste 2-3 cm pe luna. Daca firul tau de par este despicat creste 1 cm pe luna (sa zicem) Uleiul ajuta la regenerare si crestere. Deci foloseste-l cat mai mult, 2-3 luni.
5. Diferenta se vede in timp, chiar si dupa a doua spalare se vede altfel. La mine asa a fost.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samponul obisnuit.
Daca e spalat bine nu are cum sa ramana gras, tine samponul in par 1 minut sau doua si dupa clateste, daca mai e nevoie mai samponeazal o data.
Fratele meu il aplica o data la doua zile, au aparut rezultatele foarte repede happy, el la folosit o luna.

| AnimeAnnDRa a răspuns:

Din cate stiu (de la mama) iti masezi pielea capului cu ulei apoi te acoperi 3-4 ore dupa care te speli. Tratamentul se face 1-2 ori/saptamana. Rezultatul: la unele a mers, la altele nu. De ce nu incerci si alte metode? Intreaba la un magazin de produse naturiste si vei gasi solutii gata preparate.Ca sampon, mama cred ca se limpezea doar cu apa, se vede din timp.

| tinka1 a răspuns:

1. Cu sampon care il spalai de obicei.
2. Scalpul gras nu, dar parul neclatit da. Sa fii atenta cat il clatesti de ulei. Eu folosesc de 2 ori sampon pentru a scoate tot ce mai este in par.
3. Nu, cam de 1-2 ori pe saptamana.
4. Eu ma dau de 4 luni in fiecare duminica si cateodata miercurea.
5. Depinde de tine, la mine s-a vazut dupa 3 luni.

| Ramona_Catargiu_1999 a răspuns:

1. Cu putin sampon apoi clatesti cu un pic de apa cu otet
2. Apa cu otet si putin balsam
3. Nu se poate absolut deloc!
4. O data la 2-3 zile
5. Dupa aproximativ 2-3 saptamani depnde cat de des aplici smug
Sper ca te-am ajutat!