| anonim_4396 a întrebat:

Cam cate minute va ia sa va faceti parul dimineata? eu doar mi-l prind in coada, sau impletesc rapid

Răspuns Câştigător
| Paris a răspuns:

Depinde. Pot sa fiu gata intr-un minut sau pot sta 2 ore happy

17 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Depinde de ce stare de spirit are el.laughing Uneori trebuie sa'l intind si imi ia cam 10 minute. alterori are alte toane si'l aranjez mai bine. Totusi mi'as dori sa am si eu un par care macar intr'o zi sa stea bine si sa fiu evoita sa'l piepta si arat. El are 2 toane: prima zi dupa baie cand trebuie sa'l intind desi seara imi ststea frumos si nu are volum deloc desi seara avea:X si a doua zi dupa baie cand deja e grasunel si trebuie sa'mi spal macar bretoul dimineata si sa il prind cumva. in medie 5-10 minute

lolita
| lolita a răspuns:

Depinde de dispozitia pe care o am, de la 5 minute la 30, in ultimul caz cand vreau sa-l indrept cu placa.

| cretzufinish a răspuns:

Eu sunt mai norocoasa...il am cret. Doar dupa ce il spal il perii si-l dau cu spuma, in rest aranjez buclele cu degetele si...la drum. laughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Am parul scurt asa ca nu dureaza prea mult.

| adeana a răspuns:

Mie 3-4 minute, e lung si destul de drept. orice i-as face, am deja experienta si termin foarte repede.

| dya_4589 a răspuns:

Depinde! 5 minute... sau mai mult big grin

| ady2607 a răspuns:

Il fac in vreo 30 sec...ca sunt cretlaughing

| Ea a răspuns:

In ultimul timp, petrec cam 5 minute aranjandu-mi parul, insa l-am prins cam mult timp intr-un singur fel. Simt nevoia sa fac o schimbare si duc lipsa de idei. sad

| Lora_6439 a răspuns:

Eu am parul destul de lung si foarte cret. Asa ca imi petrec in fata oglinzii si 30 de minute pentru ca niciodata nu-mi place cum imi sta. Se intampla destul de rar sa stau doar 10 minute.

| StaRmAgiC a răspuns:

Mie depinde, daca mi-l fac cu placa 20 min. daca mi-l fac ondulat vreo 15 min. iar daca nu 5 min :d clamutze nebunii, prins parul, parul mai ciufulit, cum ma simt in aceea zi.In ce stare ma aflu.Plus ca intru de dimineata la ore si fac o ora pana la scoala, ma trezesc cu o ora si jumate inainte de toate.Ca sa am timp si sa ma schimb, sa ma spal, sa-mi fac parul, sa ma machiez, sa-mi fac ghiozdanul si sa plec pe usahee hee

| Brotacelu a răspuns:

Idem @ady2607... dam putin cu mana prin par si voila laughing)

| Aurelia a răspuns:

Cateva minute, aproape 5...depinde, uneori nu stiu ce coafura sa imi fac si atunci imi ia mai mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Între 5 și 15 minute, îl fac la perie.
Pa, pa.

| alexxaz a răspuns:

Am timp doar sa-l pieptan si sa-l prind eventual intr-o coada sau un coc simplu.

| Theya1703 a răspuns:

Foarte putin... maxim 3 min

| AndreeaaDewww a răspuns:

Mie imi i-a vreo 5 min, sa nu zici ca sunt nebuna, dar am parul lung!

| Ingerash_9146 a răspuns:

De curand m`am tuns, si imi ia cam 15 min in fiecare dimineata pentru o simpla coada, e asa de stresant, inainte in 5 min eram gata.Acum depinde si de starea mea, daca`s grabita il pieptan si gata.