| Anne610 a întrebat:

Hei.Cum sa imi prind/impletesc parul daca il am cret?happy

Răspuns Câştigător
| Anne1313 a răspuns:

Iti propun sa nu il impletesti. Daca parul este cret arata frumos oricand. Insa daca chiar tii l aideea asta il poti indrepta iar apoi impletii pe o parte( asta depinde doar de lungimea parului tau).
Te pot ajuta cu niste modele de coafuri :
Aşadar, recomandarea stiliştilor pentru femeile cu păr foarte ondulat sau creţ este foehn-ul cu difuzor. Procedeul e extrem de simplu: îţi speli părul foarte bine, aplici un balsam care să îl descurce, clăteşti, apoi îl înveleşti într-un prosop.mediat după, îţi laşi şuviţele răsfăţate de un spray pentru calmarea firelor rebele şi de un strop de spumă. Apleci capul, laşi părul în faţă şi începi să îl usuci cu difuzorul.
Rezultatul: bucle perfect definite, cu volum, care vor arăta spectaculos!
De asemenea, o coadă prinsă într-o parte este extrem de chic.
P.S: Fii cat mai naturala.:X

3 răspunsuri:
| FreakyChucky a răspuns:

Http://www.ziare.com/......el-1021158
si ai la alternative cum sa ti-l lasi sau prinzi pana-i lume
http://www.google.ro/......tp?/search

| oananecula a răspuns:

Ti-ar putea sta foarte bine daca l-ai prinde intr-o coada in varful capului. sa nu il impletesti daca il ai cret fiindca va arata foarte ciudat

| Anne1313 a răspuns:

Funda? love struck