| necunoscuta123 a întrebat:

Cam ce nuanță ar ieși dacă amestec vopsea blond bej cu roșcat? Dacă știti cum sa iasă un portocaliu la mine aici nu găsesc vopsea deloc.

4 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

În cazul în care ai părul castaniu e suficient să folosești un blond și ți-ar ieși puțin arămiu.

| Violleta2022 a răspuns:

Portocaliu iese daca amesteci GALBEN si ROSU, nu bej.

| isemilia a răspuns:

Nu cred ca iese ce vrei tu. Nu poti merge undeva unde au / sa dai comanda de pe net? Sau daca e vorba de un magazin mai mic pe o zona mai mare (ca in sate de exemplu) sa rogi vanzatorul / vanzatoarea / proprietarul ca data viitoare, cand merg sa aduca produse, sa iti ia si tie nuanta pe care o vrei?

| BumiWolfie15 a răspuns:

Cu cât e mai deschis blondul cu atât va ieși un portocaliu mai deschis, dacă vrei portocaliu mai închis folosește blond mai închis. Ține cont că nuanța va fi diferită după aplicare și în funcție de culoarea părului tău. De exemplu dacă ești brunetă va fi mai închisă. Dacă nu reușești cu asta să nu amesteci alb cu roșcat că îți iese roz! Sau da, cum a zis prima persoană poți comanda de pe internet. Așa vei vedea direct ce nuanță ar trebui să iasă. Nu îți garantează nimeni că acel portocaliu va avea aceasși culoare în bol ca pe părul tău. Dacă cele două vopsele nu au o compoziție asemănătoare nu se amestecă uniform. Deci îți recomand să le cumperi de la același brand.