| alexaalexandra a întrebat:

Cam in cat timp da rezultate aplicarea feliilor de castraveti pentru cearcane? am incercat si cu felii de cartofi si castraveti si niciun rezultat.am cearcane movalii si am auzit ca acestea nu trec. voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

XComprese cu infuzie de musetel"pliculete",se pune doua pliculete la 200 ml apa clocotita,se acopera vasul,se lasa 15 minute,apoi se inmoaie cateva comprese sterile si se aplica pe zonele afectate"foarte bune pentru cearcane"testate de minehee heelove struck

| anka a răspuns:

Mai multe studii clinice au pus in evidenta faptul ca, indiferent de modul in care il folosesti (bei sau aplici comprese), ceaiul verde are efecte extraordinare pentru frumusetea ta. Ca un prim exemplu, frunzele reprezinta un excelent exfoliant natural, conferindu-i pielii tale mai multa stralucire.

| sweety_2724 a răspuns:

Poate ai cearcane ereditare. Acelea nu trec niciodata. Se mostenesc.
Chestia cu feliile de castraveti si de cartofi mi se pare nefolositoare. Mie nu mi-a dat nici un rezultat. Poate da rezultat celor care au cearcane din cauza oboselii.
Du-te la dermatolog sa-ti puna "diagnostic".
O zi buna!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Castraveti, cartofi... urmeaza putina ceapa, ulei, otet...