| poopsmm a întrebat:

Buna TPU.Intrebarea mea este cum scap de cearcane am incercat foarte multe cu cartof castraveti si am trecut pe la medic si tot nu trec nu stiu dc sad

1 răspuns:
| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Daca nu dormi mai mult de 9 ore din 24 nu are sens orice ai încerca! Eu stau pana la 2 noaptea cu un motiv si am cearcanele mov late cat degetul mijlociu. Iti recomand sa te speli pe fata cu ceva hidratant, apoi sa pui ceai verde făcut de casa pe o discheta demachianta/vata si maseaza fata, o sa tonifieze pielea si o sa diminueze cearcanele. Dar totuși încearcă sa dormi 8-10 ore MEREU. Si sa dormi in weekend, somnul face minuni! Încearcă daca vrei sa rezolva problema si din interior sa renunți la ciocolata sau cofeina, sa mănânci 2 castraveti cruzi pe zi si sa bei tot zilnic 2 cescute de ceai de musetel. Asta fac eu si arat mai mult de cat prezentabil, chiar si dupa puțin somn! Noapte bune si sper sa iti rezolva problema!winking pa happy