| anonim_4396 a întrebat:

Cand se impleteste parul in spic,trebuie umezit putin inainte de impletire? mama mi l-a facut dimineata asa,si mi-a strans impletitura prea tare pe cap, aproape m-a durut capul. E OK?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu trebuie umezit inainte[cel putin eu asa stiu]si mama ta ti a strans impletitura ca, sa iasa ca lumea si sa reziste mai mult

| ClarissaMrc a răspuns:

Nu, nu e ok. Nu e ok sa ti'l strangi asa de tare pentru ca parul isi pierde din putere si incepe sa cada. O coada impletita, relaxat, da un aer 'messy' (dezordonat) care e la moda, si in plus arata si bine, degajat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Uite aici un tutorial,
http://www.youtube.com/watch?v=TlF2g9ulbQA
Te pup!