| afrodita3333 a întrebat:

Cand sunt reducerile in mall-uri? Sunt reduceri la fiecare sfarsit de sezon sau cum?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Reduceri se fac la fiecare sfarsit de sezon sau lichidare de stoc

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De paști si de crăciun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai bani de mall? Daca da, si nu ti-i da mami, tati, sau iubi bravo tie!

Reducerile se fac in 3 situatii :

1) la final de sezon cand se aduce un nou sortiment de produse, (sau mai multe) dar vanzarea se bazeaza in continuare pe stocul existent, si preturile raman maricele.

2) Cand se face lichidare de stoc, si atunci preturile se reduc in mod considerabil, pentru ca produsele ramase la raft, nu se vand si vor sa le dea cu orce pret (dar nu te lasa prostita de acele 70-80% reducere deoarece in realitate sunt undeva la 40%)

3) Cu ocazia unor zile/evenimente speciale gen : Paste, Craciun, Dragobete, Anoul nou chinezesc, s.a.m.d cand in general sunt reduceri mici, dar gasesti promotii atractive (gen 2 la pret de 1, sau cumperi de o anumita suma, si-ti fac reducere x% la altceva)