| Craiovamax a întrebat:

Care ati fost pe la dermatolog, sunteti multumiti de rezultatele tratamentului?
Ceva preturi estimative daca mi-ati putea oferi ar fi grozav... si desigur recomandari in Oradea daca stiti ar fi excelentbig grin

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Iata un site dermatologie Oradea:
http://www.oradea-online.ro/firme/24.html

http://www.ghidoradea.ro/......firme3.php

Aici gasesti dermatologi din intreaga tara:

http://deniplant.blogspot.com/2008/01/medici-dermatologi.html

Parerea mea e ca nu prea cred ca rezolvi problemele aici, depinde pentru ce anume vizitezi un dermatolog! daca e pentru osuri, nu te-as sfatui! Poti scapa de ele si acasa! Daca este pentru pete si alte probleme mergi la medic~Eu am avut niste pete pe piciorul stang de la rau si le-am tratat cu un unguent de la farmacie, nu am fost la medic, dar mi-a trecut! As fi vrut sa te ajut cu mai mult dar nu sunt din Oradea, nu am fost niciodata acolo si nu stiu!

cu prietenie,
Malvina.

5 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

@Craiovamax eu folosesc o metoda despre care cand am auzit nu-mi venea sa ma incred asa mult in ea! Uleiul de masline! Imi curat fata in fiecare seara si cand ma pun in pat iau niste servetele pe care pun ulei si aplic pe zonele cu probleme! E minunat! Uleiul de masline este si un bun demachiant, exfoliant pentru piele, solutie pentru cuticule, balsam de buze(pe timpul iernii aveam cele mai hidratate buze-nu avea nici o crapatura) la plaja folosesc tot ulei de masline(aplic pe corp dupa care ma dau si cu o emulsie cu factor de protectie mai scazut! si am un bronz natural-dupa plaja consum in cantitati mai bogate morcovi!
Stiu persoane care au fost la dermatolog si nu prea au rezolvat mare lucru, au dat banii degeaba! Am incercat si eu cu produse de la avon, oriflame, clerasilk, garnier impotriva cosurilor si crede-ma nu prea dau roade! Mai sunt si mastile facute acasa! Extraoridinare-castravete pus pe fata stai cu el in pat in timp ce vorbsti la telefon cu prietenele despre ultima moda! Pe timp de iarna cand fata e expusa la frig eu scapam de cosuri cu miere! Si mierea e grozava! Curat fata cu solutie tonica/sapun(am unul de la oriflame in prezent) si apoi aplic mierea dupa care stai asa 10 min! Nu prea e confortabil dar stii cum se spune''sufera baba la frumusete'' apoi te clatesti cu apa calduta si fata ta e ''salvata'' nu mai e nevoie sa aplici nu stiu ce crema! Cand am un cos mai mare si insuportabil pun si mai mult fond de ten pe el sa-l usuce(uneori merge) si am observat ca mi-au trecut! acum nu ma confrunt cu astfel de probleme!

| SheCanFlyy a răspuns:

Deci eu am incercat o gramada de tratamente, care au costat milioane, si nu am vazut nici'un efect.

uite modalitati care 100% frunctioneaza

1. Spala-te cu spuma de ras pentru barbati, in fiecare dimineata deoarece elimina surplusul de grasima.

2. Da-te seara pe fata, cu mibazon, de la farmacia veterinara.Nu rade, are efecte (multe femei au rezolvat problema acneei cu asta)

3. Da-te cu ulei de ricin, il gasesti la plafar, cu 5 lei.

4. Timp de 3 zile, mananca cate 4 5 mere verzi pe zi.Marul are efect detoxifiant, si elimina toxinele din corp, adica elimina acneea.

5. Daca acneea ta este pe cale hormonala, nu te speria, si ia-ti anticoncepitonale, care vor potoli hormonii.

6.Pe parcusul tratamentului, nu folosii fond de ten.Foloseste baton corector, care il gasesti la plafar, de la Gerovital.

7. Exfoliaza-ti piele o data pe saptammana, cu dusuri fierbinti timp de 5 min pe fata, apoi schimbi cu dus rece pe care il tii 1 minut, sau cat rezisti.

Aceste modalitati au efecte mari, si sunt cele mai bune contra acneei.Nu da banii pe tratamente costisitoare, care nu au efect

| Craiovamax explică:

Eu personal pentru cosuri m-ar interesa daca mi-ar oferi dermatologul ceva crema "speciala" ca sa scap de ele, dar momentan incerc sa vad care ar fi cea mai convenabila solutie sa scap de ele. Daca tot ai avut bunavointa sa imi raspunzi la intrebare, ce metode de a scapa de cosuri stii sau mi-ai recomanda sa incerc? (pe care le-as putea incerca acasa si sa dea rezultate) PS : Apreciez ca ai raspuns primahappy

| Craiovamax explică:

@Malvina :
O sa incerc treaba asta cu ulei de masline sa vad daca am si eu noroc sa scap de problemele ce le am.Chiar daca suna ciudat, chiar foarte ciudat voi incerca sa vad ce rezultate va avea.

@Ruxyghiocel:
Interesante modalitati ai gasit tu pe acolo, voi incerca sa vad si eu treaba cu merele si cu spuma de ras.

Multumesc amandurora pentru raspunsurile voastre si sper ca sfaturile voastre sa ma ajute sa scap de problema mea.

| Oradean a răspuns:

Poti incerca si la clinica de dermatologie Dermalift Oradea.
Eu am urmat tratamentul prescris si a fost ok.
www.dermalift.ro