| MihaelaCioplea a întrebat:

Care e cea mai buna vopsea de par?

Din pacate, firele mele albe ma obliga sa ma vopsesc foarte des insa constat ca parul meu a devenit foarte uscat si ca se rupe usor.Am incercat vopseaua fara amoniac,orice marca:Color& Soin,L'Oreal Casting Gloss,Olia, Garnier si parca toate imi afecteaza parul.Nu arata stralucitor si viguros.
Imi recomandati poate alta vopsea mai buna decat cele incercate de mine? Desigur, sa acopere si firele albe fiindca de asta ma si vopsesc intruna.

Răspuns Câştigător
| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Din proprie experienta, si din spusele tuturor stilistilor cum care am discutat, vopseaua profesionala este cea mai buna, fara exagerare.Sunt sigur si la tine in oras saloane care vand vopsea.Eu am avut si de la Echo's Color cu 35 de lei tubul.De asemenea, iti recomand Keune, sincer nu am experimentat-o inca, dar toti care o folosesc in saloane sunt mai mult decat multumiti de ea.Preturile sunt putin mai mari decat cele din comert, dar merita.Vei vedea,consistenta vopselei e alta,nu mai are acel miros intepator pe care au cele din comert,se intinde altfel,culorile sunt mai vibrante si rezista si mi mult timp+ca nu afecteaza parul nici pe jumatate pe cat o fac cele din comert. Daca totusi,nu gasesti in salon(desi e putin probabil) sau ti se pare mare pretul,singurele din comert care sunt ok si pe care toate coafezele le recomanda,chiar si atunci cand vii sa te vopsesti la salon cu vopseaua ta sunt Garnier si Wellaton(care are un pret putin mai mare,ce e drept,dar e foarte buna, e asemanatoare cu una profesionala, culori vii si rezista mai mult timp).Iti recomand sa iti vopsesti lunar doar radacinile, iar pe lungimi sa folosesti nuantator daca culoarea,, s-a spalacit".E recomandat sa iti vopsesti parul in intregime doar de 2-maxim 3 ori pe an.Nu ai cum sa dai gres.
P.S:Nu uita de produsele pentru par vopsit(sampon si balsam/masca concepute special pentru par vopsit, iti vor mentine culoarea mai mult timp). Expunerea la soare si utilizarea aparatelor si produselor de styling grabesc decolorarea vopselei.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Folosește Syoss. În general, părul crește mai repede, atunci când te vopsești, de aceea îți apar două nuanțe de culori. Dacă vezi că îți crește părul, vopsește-ți doar părțile cu probleme, nu-l vopsi integral. Stai fără grijă, nu vei avea părul în două nuanțe, chiar dacă vei proceda așa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Pallete, culoarea rezista foarte mult si fa-ti doar radacinile cand simti nevoia nu tot firul. Pentru par stralucitor, moale, hidratat si sanatos ia-ti masca kallos placenta ( varianta de 500 ml e mai groasa fata de cea de 250 ml ) si amesteca cantitati egale de masca cu ulei de masline extra virgin. Gasesti ulei de masline extra virgin 500 ml la 11 lei in Auchan.

O vopsea care sa nu-ti afecteze parul nu exista la un pret decent.

| Dana229 a răspuns:

Foloseste o vopsea de la syoss sau gliss