| MonsterBunny a întrebat:

Care e fructul si leguma voastra preferata?

25 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Fructele mele preferate sunt : Mango, ananasul,pomelo,rodia,bananele,papaya, perele, piersicile,ar mai fi si altele,chiar nu ma pot decide care e cel mai bun!

Legume- rosii,castraveti, ardei, ciuperci

| Alyra a răspuns:

Fruct:banana
Legumă: roșia
O zi bună!

| Dkgray a răspuns (pentru Alyra):

Roșia este un fruct.

| Alyra a răspuns (pentru Dkgray):

E...legumă!

| Dkgray a răspuns (pentru Alyra):

Ia si citeste:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tomato#Fruit_or_vegetable.3F
Din punct de vedere botanic este considerata un fruct.

| Alyra a răspuns (pentru Dkgray):

Și... câți știu asta? laughing

| blondutzata a răspuns:

Pepenele rosu si legume rosiile dar tie?

| MonsterBunny explică (pentru blondutzata):

In categoria fructe imi plac mult merele verzi, strugurii culesi de pe vie(nu cei din comert) bananele, portocalele, lamaile etc si la legume rosiile, castravetii proaspeti din gradina, spanacul si mai tot ce a plantat mamaie pe acolo :-)

| blondutzata a răspuns (pentru MonsterBunny):

Wow atunci i bun!

| dorikut a răspuns:

Acum savurez un pahar de suc natural de mere, iar puțin mai devreme m-am delectat cu o salată de roșii.

Nu prea văd cu ce te ajută pe tine această informație, însă sper că am reușit să îți satisfac curiozitatea.

Bye-Bye! happy

| KeshaTikTok a răspuns:

Fruct: pepene rosu. Leguma: castravetele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rodia este fructul meu preferat, are multe vitamine si o ador. Si ca fruct si in cremele mele, in sapunuri, geluri de dus si asa mai departe.
Cat despre legume, imi plac toate daca se pot consuma crude.

| ursachy a răspuns:

Bananele si leguma - morcovul si castravetii

| xcristix a răspuns:

Dintre toate legumele si fructele, carnea imi place cel mai mult! big grin

| wizopo2 a răspuns:

Cu ce te ajuta pe tine asta? straight face

| MonsterBunny explică (pentru wizopo2):

Ma ajuta sa stiu mai multe despre gusturile fiecaruia

| LauncherS a răspuns (pentru MonsterBunny):

De legume...cred ca ceapa cu sare rolling on the floor glumeam.Cred ca cel mai mult imi placciupercile cand sunt pe pizza rolling on the floor (rosii, morcovi etc)

| ursachy a răspuns (pentru LauncherS):

Crezi ca e ceva asa amuzant de a manca ceapa cu sare. ceapa e foarte sanatoasa si mie unul chiar imi place s multor le placeso manance asa cruda, nepreparata sau negatita ca are multe vitamine

| LauncherS a răspuns (pentru ursachy):

Frate si mie imi place mult.Nu am vrut sa sune asa.Da si mie imi place mult ceapa mai ales cu vreo "zeama" de cevawinking

| LauncherS a răspuns:

Imi place ananasul! O data am cumparat unul de la kaufland...si seara m-am dat sa-l mananc, dupa ce a stat vreo cateva zile in stand by.Bine ca nu s-a stricat rolling on the floor Si seara l-am desfacut.L-am taiat si am inceput sa mananc cu toata gura.Era foarte bun pana am realizat ca incepeau sa ma piste, adica usture, buzele foarte rau. UUUUU a fost groaznic. Sfatul meu! cand mancati ananas sa mancati cate o bucatica pe rand.Mie imi place foarte mult ananasulwinking

| Esperança a răspuns (pentru LauncherS):

Stii de ce te ustura? Pentru ca ananasul, pe langa multivitamine, are si un rol antibacterian. Deci iti omoara bacteriile din gura, daca mananci mai des atunci nu o sa ma ai acea senzatie neplacuta happy

| Maria428 a răspuns:

Fruct -> Portocala
Leguma-> Morcovul

| pufy6646475 a răspuns:

Fructe:mere,pere,banane,portocale,piersici
legume:rosii,castraveti,morcovi

| Dya22 a răspuns:

Sincer,mie imi plac toate.

| lululuiza a răspuns:

Fructul -> Pomelo
Leguma ->Cred ca morcovul.