| freedeeejayradu a întrebat:

Care este cea mai eficienta metoda de a scapa de cosuri?

Răspuns Câştigător
| Killer4Oscuro a răspuns:

Da,fa cum ti se spune lasa radacina acolo, ca it va aparea altu data viitoare langa el. serios? si daca ti le spargi sa nu ai mainile murdare macar sa scoti radacina sau mai bine te duci la un dermatolog.Am svut si eu aceeasi problema si mi sa recomandat de catre un dermatolog 2 crede : zineryt si eriroacnol, zineryt-ul costa in jur de 50 de lei este scump, dar si foarte bun, pe cand eritroacnolul costa 10 lei la farmacia Catena de acolo am loat si eu si sunt bune aman2 crede-ma nu le-am folosit pe aman2 odata ci prima data cand mi-au aparut si aveam multe m-am dat cu zineryt si dupa o perioda cand vazusem ca-m apar altele uitasem marca aceea si am avut la inemana eritroacnolul, si sunt bune acum depinde de ce tio zice si tie dermatologul! happy

| Killer4Oscuro a răspuns (pentru Killer4Oscuro):

Scuzati-ma,mia modificat raspunsul sad, si nu este exact cum l-am scris eu dar sper sa se inteleaga

13 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Acneea se poate vindeca prin produse naturale, din gama Magiray, produse 100% naturale: frunze de akai, aloe vera, gel de Malva, cafea, cruşin de mare, extract de goji, antibiotic natural din plante tocate şi pire natural din fructe: kiwi, sabra (fruct de cactus), portocale, alge marine, rodie, caise.

| Instinkt a răspuns:

Spala-te des pe fata si numai bea sucuri cu acid, bea multa apa plata

| Bratzz a răspuns:

Am fost la dermatolog si am tenul gras. Mi-a recomandat pe langa pastile care trebuie luate cu prescriere din partea lui skynoren si zineryt. Trebuie sa ma dau alternativ, adica o seara cu unul, o seara cu celalt happy. + O crema de la ivatherm pentru tenul gras happy.
Am incercat tot ce s-a putut de la produse naturiste pana la antibiotice si nimic nu m-a ajutat pana nu am mers la dermatolog happy Deci iti recomand si tie.

| kx123 a răspuns:

Eu iti sugerez sa mergi la un dermatolog. Asa salvezi bani si timp. El va stii ce tratament sa iti dea in urma unor analize. Daca nu vrei asta, mie mi-au trecut cosurile in urma unui tratament de 2 saptamani cu Aknesol. Il gasesti la farmacie cu 11 lei.

| kx123 a răspuns:

In primul rand sa nu le mai spargi. daca le spargi risti sa se infecteze si iti vor ramane cicatrici si pete. Poti merge la dermatolog, dar daca nu vrei acest lucru, foloseste Aknesol. Mie cu el mi-au trecut. Costa 11 lei si il poti gasi la farmacie.

| ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ a răspuns:

Pai sunt 3 Motive pentru care ne apar cosuri.
1. Tenul Gras.
2. Modificari Ale Organismului Tip Hormonale.
3. Igiena.
Pentru a scapa de Tenul Gras trebuie sa renuntam la Dulciuri si sa mancam cat mai sanatos.
2. Aceasta Modificare Hormonala nu ar putea fi Modificata.
3. Igiena trebuie intretinuta de fiecare data cand venim de undeva de ex vi din Mall te speli pe fata cu Apa si sapun deoarece pe fata ta s-au adunat Microbii din Aer.

| AlexAtanasiu a răspuns:

Crema cu extract de melc

| servicelaptopuristorepc a răspuns:

Da la bucibig grin

| shutup13 a răspuns:

Iti zic eu ce sa faci nu le mai sparge iar dimineata si seara dupa ce te-ai spalat pe fata iei o bucata de vata si te dai cu cei proaspat caldut de tei

| SimilarToRain a răspuns:

Mergi la dermatolog, depinde ce problema ai la ten. E posibil sa agravezi daca iei tratamente dupa ureche. Dar daca nu vrei sa mergi la dermatolog, iti recomand zineryt (in jur de 33 de lei, e antibiotic, de aplica pe fata de 2 ori pe zi, si solutia e valabila 5 saptamani, o prepari tu) si nidoflor (antibiotic crema, se aplica dimineata si seara. daca in 2-3 saptamani nu se vede nicio schimbare opresti tratamentul). Ai nevoie si de un gel de curatare, iti recomand sapun solid de la bioderma, te speli dimineata si seara, e in jur de 20 lei. Bafta!

| Brighisweet a răspuns:

Sau poti sa incerci sa nu le spargi in continu pentru ca si acest lucru face sa apara tot mai multe. Si eu aveam o gramada intr-un timp, dar am incetat sa le sparg si s-au vindecat singure si nu mai apareau asa multe. Acum nu am multe cosuri 3-4 si atat big grin
sper ca te-am ajutat :*