| vladut_1216 a întrebat:

Care este culoarea anului 2010 rosu sau turcoaz?

Răspuns Câştigător
| anka a răspuns:

Rosul nu doar ca va fi culoarea anului viitor, ci daca il vei purta te vei simti cu siguranta parca pe podurile prezentarilor de moda pariziene, conform AFP.

Culori precum rosu-mac, rosu-portocaliu sau rosu-violet vor fi, de asemenea, in tendintele anului ce vine. Persoanele indraznete pot, de asemenea, purta, nuante de violet-albastru.

Nuantele neutre precum bej, kaki, gri si galben auriu revin si ele in forta in anul 2010. Negrul va trebui insa inlocuit cu o culoare ceva mai chic, precum bleumarin.

Aceste culori sunt valabile atat atunci cand vine vorba de imbracaminte, cat si la capitolul accesorii.

19 răspunsuri:
| madalinutza a răspuns:

Turcoazhappy

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Rosu din cate stiu eu. Dar si turcoaz se poarta happy

| madycoco a răspuns:

Turcoaz

| andreea7520 a răspuns:

Turcoazzz love struck mie imi place mai mult big grin Insa tu trebuie sa-ti iei ce`ti place! happy

| larrii a răspuns:

Turcoaz big grin cu toate ca as prefera sa fie rosu blushing laughing

| Slavic a răspuns:

Daca te referi la moda uite aici:

ceva despre moda 2010: http://www.elady.ro/articole/Moda/Moda-2010.html

culorile din 2009 sunt acele culori care amintesc de mediul inconjurator

culorile din 2010: http://www.ziare.com/......010-984128

Sper sa iti placa [ ]

| Bubble a răspuns:

Verde.

| l0rre a răspuns:

Cred ca turcoaz

| AsU_2581 a răspuns:

Turcoazwinking

| Sorin_8158 a răspuns:

Rosu

| xeon a răspuns:

Turcoaz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rosu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rosu sigur...aduce noroc si nu numai de asta turcoaz numai la o anumita zodie(ex:Sagetator)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Turcoaz.

| andreea_8249 a răspuns:

Amandoua

| andreea_8249 a răspuns:

Si rosu si turcoaz.

| ruxandra12m a răspuns:

Turcoaz

| sakura_4619 a răspuns:

Care iti place aia este, nu trebuie s ane imbracam intr-o nuanta care poate n u ne place, doar ca este la moda.