| andreeamihele a întrebat:

Care este culoarea care se asorteaza cel mai bine cu rosu?

Răspuns Câştigător
| ๖ClaSSic a răspuns:

Albul si negrul se asorteaza la orice. Poti folosi verdele (complementara); rosul mai merge destul de bine si cu galben. Acum... depinde la ce nuanta de rosu te referi si cu ce preferi sa asortezi.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Alb,albastru,negru

| Roxana121 a răspuns:

Negru e perfect.

| EkaBuBu a răspuns:

Alb sau negru dar si albastru de diferite nuante sa fii in contrasttongue si galben aprins merge foarte binehappy De fapt merge orice culoare daca stii sa le asortezi cum trebuietongue
Funda pleasehappy

| zurick a răspuns:

Salut! Uite ce am gasit:''ROSU

Poti asorta cu: alb, negru, rosu, violet, portocaliu, verde

Cand vrei sa asortezi rosu este mai usor sa potrivesti tot nuante de rosu, dar mai inchise, precum caramiziu. Rosu are ca si culori similare violet si portocaliu, prin urmare poti asorta rosu cu nuante ale acestor culori, dar care sa nu fie prea inchise sau prea deschise. Culoarea complimentara pentru rosu este verde, le poti asorta atat timp cat alegi nuante mai atenuate, nu intense, altfel vei scoate in evidenta cele doua culori intr-un mod inestetic. Fereste-te sa asortezi rosu cu albastru si galben, acestea pot fi asortate numai cand nuantele de albastru sunt indreptate spre violet iar nuantele de galben spre portocaliu.''

| LeMousiqe a răspuns:

Alb/Negru,deoarece totul merge cu ele.

| Fridăm a răspuns:

Negru.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Cel mai bine merge negrul, se asorteaza cu orice alta culore.
Sper ca te-am ajutat!

| HappYdaYGroparuL a răspuns:

Alb, negru, grii, verde inchins, sau albastru inchis spre negru.

| Lovedance144 a răspuns:

Eu folosesc haine de culoare alba sau neagra. Acum depinde si de caracterul tau si ce haine preferi! :*

| aceaflorin a răspuns:

Gri,albastru si mai ales negru!