| RedMarr a întrebat:

Care este diferenta dintre o Croiala Regular Fit vs Lejera la un Tricou. Nu ma refer la marime(S-M-L). Maneca mai ingusta-stramta/lunga-scurta?

Răspuns Câştigător
| 3243F6 a răspuns:

Din ce am observat distanta dintre umeri si gulerul raman la fel pe cand restul e mai mare la "relaxed", adica lungimea manecilor, diametrul lor, latimea tricoului si lungimea lui.
Cam asta am observat la tricourile mele regular si relaxed/loose fit.
M-am gandit sa-mi iau la inceput o marime mai mica de tricou relaxed dar nu venea bine la umeri(era mic) de unde si deductia ca la umeri se pastreaza latimea ca la regular, iar la gat venea cam la fel.