| anonim_4396 a întrebat:

Care metoda de epilare e cea mai ok pentru pielea mea?

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Pentru pielea ta nu am de unde stii pentru ca nu stiu ce tip de piele ai. Cea mai eficienta este dupa mine este cea cu ceara

| DenissaDeea a răspuns:

Ceara de epilat sau benziile duble de epilat, ambele sunt igienice pentru piele, nu irita pielea si sunt aceptate de orice tip de piele sensibile sa nesensibile si mai putin dureroase la epilat.

| borsec a răspuns:

Cea mai eficienta epilare pentru orice tip de piele este ceara calda sau rece.

| ioanaa a răspuns:

Ai intrebat un dermatolog? happy

| want2bMajestic a răspuns:

Nu iti cunoaste nimeni pielea... dar dca vrei.cu ceara...

| maryposa a răspuns:

Incearca mai multe metode pana iti dai seama u singura pentru ca noi nu stim ce tip de piele ai...pentru mine ceara este foarte buna asa depinde numai de tine sa vezi ce este mai bine

| natasha a răspuns:

In general cea mai ok epilare e cea cu ceara de unica folosinta, facuta la cosmetician. E mai putin dureroasa decat cea cu ceara normala, si mult mai sigura, deoarece ai certitudinea ca esti singura persoana care ia contact cu ceara respectiva, si nu exista riscul de infectii sau transmitere de boli de piele.
Nu iti recomand sa folosesti lama sau crema epilatoare, deoarece (chiar daca nu doare deloc) iti face parul sa creasca mult mai mult decat inainte de epilare, si lama iti poate rani pielea.