| kareena a întrebat:

Care pudra pulbere e mai buna? care se poate folosi deasupra fondului de ten?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Pudra pulbere Revlon, translucida, este ideala in cazul in care nu doresti sa iti colorezi chipul cu ajutorul ei, ci doar sa tii sub control secretia de sebum.

Pudra poate fi folosita de asemenea pentru a corecta anumite defecte ale fetei. Pentru a minimiza barbia, aplica o pudra mai inchisa la culoare pe linia maxilarului. Pentru a camufla dimensiunea nasului, aplica tot o nuanta mai inchisa de pudra pa lateralele nasului, iar in cazul in care il consideri prea lung, la radacina si pe varf.

Pentru obraji prea proeminenti, aplica pudra mai inchisa la culoare imediat sub linia pometilor.

Nuantele mai inchise de pudra pot fi utilizate si ca blush, pentru un aspect mai natural al tenului.

Pudra se aplica cu o pensula mare din par natural, cu miscari perpendiculare pe ten. Utilizeaza capacul cutiei de pudra pe post de suport in care sa presari cantitatea de pudra din tub necesara machiajului pe care il realizezi. Capatul pensulei se trece prin pudra cu miscari orizontale, apoi se scutura de cateva ori pentru a asigura inlaturarea surplusului.

4 răspunsuri:
| Punctulets_2945 a răspuns:

Http://www.avon-shop.ro/......p-669.html mie pudra aceasta imi place :D

| JustMeAndThisFuckingWorld a răspuns:

L'oreal true match mineralshappywinkinge si minerala f buna am folosit-o

| celebrulanonim12_2214 a răspuns:

Da pudra se foloseste mereu peste fondul de ten deoarece daca te dai cu pudra pe fata curata e ca si cum te-ai da cu faina si cadetongue

| vacantzza a răspuns:

Da,normal.Pudra intotdeauna se foloseste dupa fondul de ten pentru finisare si pentru. un aspect fin si frumos. funda?:d